Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Update emui 9.1, P20 Lite ANE-LX1

Pozdrav svima posto sam prvi put na Huawei forumu. Mozda sam pogresio kada sam kreirao diskusiju ne zamerite. Danas 5. 6. 2019. sam dobio update na emui9.1 za P20 Lite preko aplikacije Hicare ali posto prvi put koristim Huawei telefon nisam siguran u vezi nekih stvari pa bi molio za objasnjenje. Prvo da li je ovaj update beta verzija ili "prava stvar" posto u opisu nigde ne pise, drugo, ovaj update mi ne stize preko OTA tacnije Settings> System update da li bi trebao da sacekam da stigne tako ili mogu da ga skinem i instaliram preko HiCare ako je konacna verzija?

0
«1

Komentari

• dr_iggydr_iggy

Zdravo @Miske986 . Update regularno može da stigne i preko HiCare aplikacije, kao i preko System Update menija u Settings-u. Ako nisi u Beta aplikaciji aplicirao za beta test, onda nećeš ni dobiti betu. I na kraju, u nazivu softvera koji je beta, piše da je beta.

0
  • Miske986Miske986

@dr_iggy Nisam aplicirao u beta aplikaciji update je samo stigao preko HiCare-a, skinuo sam ovaj update i instalirao, podigao se sistem, za sad u ovih pet minuta koliko ga koristim nema nikakvih problema, ali kao sto sam rekao ovo mi je prvi Huawei telefon, tako da se ne razumem bas nesto, bilo bi lepo kada bi neko sa vise iskustva mogao da potvrdi ovu informaciju. Telefon je P20 Lite ANE-LX1, a build koji sam instalirao je 9.1.0.132(C432E5R1P7)

2
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene juni 5

@Miske986 Budi bez brige, danas je počeo rollout update-a i u drugim evropskim državama, screenshot je iz Češke.

0
  • Huawei ForumHuawei Forum

@Miske986 Dobrodošao na Huawei Forum! :smile: Sve je ok, nemoj da brineš :smile:

Ukoliko imaš još neka pitanja i nedoumice tu smo 😊

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma!

1
  • dzekidzeki

@dr_iggy sa slike koju si postavio vidi se logo EMUI 8.0 (pretpostavljam da je to trenutna vezija EMUI), dole u opisu kaze tu je EMUI 9.1? Da li je P20 lite dobio EMUI 9.1?

0
  • dr_iggydr_iggy
  • DandilendDandilend

Pozdrav svima, nakon update sistema na andorid 9.1 imam problem sa aplikacijama kao sto su rezultati ili sofa score, na wi-fi ne stizu notifikacije sa tih aplikacija ili stizu sa zakasnjenjem, dok na 4g mrezi sve radi normalno. Da li jos neko ima slicnih problema sa tim aplikacijama. Telefon je huawei p20 lite?

0
  • dr_iggydr_iggy

@Dandilend Zdravo, za početak, da li si probao da aplikacije s kojima imaš problema nakon update-a deinstaliraš, pa ponovo instaliraš?

0
  • DandilendDandilend

@dr_iggy jesam probao sam ali isti problem se javlja, nzm da li je do app ili do telefona.

0
  • dr_iggydr_iggy

Moguće je da se pojavi poneki problem pri update-u, posebno kada je u pitanju ovako značajan update I prelazak s jedne verzije androida na drugu. Sledeći korak, ma koliko nepopularan, bio bi da uradiš backup pomoću Huawei backup aplikacije na eksternu karticu na telefonu, ili pomoću HiSuite programa na PC-u, pa onda resetovanje telefona na fabrička podešavanja. Po tvom opisu, deluje kao da je u pitanju softverski problem.

0
  • Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene juni 8

@Dandilend Pročitaj natenane temu o update-u u okviru podforuma "Pitanja i odgovori": https://huaweiforum.rs/discussion/50/update-software-a-na-telefonu#latest

Ukoliko si naišao na neke probleme najbolje je da uradiš "Factory Reset" ko što reče @dr_iggy a podatke sa svog telefona možeš da sačuvaš na više načina, pa nije na odmet da pogledaš temu na sledećem linku ukoliko se ne snađeš: https://huaweiforum.rs/discussion/32/kako-lako-sacuvati-podatke-sa-huawei-telefona-na-cloud#latest

Ugodno veče i sve najbolje želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma! :smile:

1
  • OliverTwist1970OliverTwist1970

Hoće li se izbrisati novi update 9.1 i sve novotarije sa istim ako se uradi factory reset?

0
  • dekicdekic
  • dulic993dulic993

Nakon 2 nedelje koriscenja, mogu reci da sve rai normalno, nema laga, sljaka al vidi svaki put da trosi vise ram memoriju. Od 1,5-2,2 gb rama ostaje neiskorisceno dok je na staroj verziji, nikad nije padalo ispod min 2,2 gb. U sustini, meni update nije nest specijalno, ne svidja mi se izgled ikonica, beli padajuci meni. Pozdrav

2
  • Boban981Boban981

Pozdrav! Da li neko uopste zna kada izlazi 9.1 za P20 EML-L29?

0
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene juni 17

Da li si proverio u HiCare aplikaciji, da li se nudi neki update? Mada, postavio si pitanje u temi za Lite model, koji je dobio 9.1, "običan" P20 je još uvek na 9.0, koliko znam.

0
  • stexi95stexi95

@Boban981 to je P20, nije objavljeno jos.. Ovo je Lite model..

0
  • Boban981Boban981

Izvini te sto sam postavio pitanje na pogresnoj temi! Gledao sam i hi care, nema nista. Malo mi cudno da slabiji model tj light verzija dobija nadogradnju pre jaceg modela...

0
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene juni 17

Jeste nelogično. 9.1 nije još uvek stigao ni na Mate 20 Pro, a, 9.0 je prvo stigao na P Smart 2018, pa na Mate 20 Lite. Ja samo mogu da pretpostavim da u ovoj kriznoj situaciji sa Google-om Huawei želi da stavi do znanja da će i jeftiniji modeli dobijati ažuriranja, za flagshipe se zna da hoće. Kad tad 😁

1
  • Boban981Boban981

Sve je moguce 😁

0
  • vuchkovuchko

Jos nisam dobio 9.1 update za p20 lite. Nema nikakvog updatea ni u Hicare-u...

0
  • stexi95stexi95

@vuchko probaj preko kompa i HiSuit programa :)

1
  • vuchkovuchko

@stexi95 kako preko kompa?

0
  • dr_iggydr_iggy

Instaliraš HiSuite na kompjuteru, povežeš telefon kablom i tražiš update preko HiSuite-a.

1
  • vuchkovuchko

@dr_iggy ovo izbacuje nema 9.1, imate li ideju sta moze biti?

0
  • dr_iggydr_iggy

Rolluot ažuriranja ide po IMEI brojevima, po segmentima, tako da mora da se sačeka. Telefon je kupljen u Srbiji i koristio se da domaćom SIM karticom?

0
  • vuchkovuchko

@dr_iggy da da

0
  • dr_iggydr_iggy

Onda ćeš morati još malo da sačekaš.

1
  • stexi95stexi95

@dr_iggy mozda za njih jos nije izaslo.. Vidis da je c636, a ne c432 ovo je drugi region... @vuchko sacekaj neki dan, @Huawei Forum mozes da pomognes?

1
  • dr_iggydr_iggy

@stexi95 Dobro si to primetio, meni je promaklo. @vuchko Zato sam i pitao gde je uređaj kupljen, verzija softvera koju imaš je za azijsko tržište, ne znam kako si do nje došao, upravo to je razlog zašto ne dobijaš update, pošto je verzija softvera za naš region C432.

1
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.